2024 Tören Takvimi İçin Tıklayın
Araştırma Görevlileri Meclisi

1957 yılından bugüne 55 yıldır alanında ilkleri başarmayı kendine şiar edinmiş Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, yine alışılageldiği üzere devrimsel bir gelişmeye öncülük etmektedir. Türkiye’de kamu/özel tüm üniversitelerde ilk olan Araştırma Görevlileri Meclisi 3 Kasım 2017 tarihinde 43 anabilim dalı araştırma görevlisi temsilcisinin, dönemin rektör, tıp fakültesi dekan ve dekan yardımcılarının, hastane başhekimliğinden temsilcilerin ve mezuniyet sonrası eğitim kordinatörlüğünde görevli öğretim üyelerinin katılımıyla açılmıştır.

Fakülte kurulunda oybirliği ile kabul edilen yönergesi doğrultusunda, Araştırma Görevlileri Meclisi 43 farklı anabilim dalında görev yapmakta olan 1000’e yakın araştırma görevlisinin sorunlarının hızlı ve etkili biçimde çözüme kavuşturulabilmesine olanak sağlamayı amaçlamaktadır. Araştırma görevlileri anabilim dalı temsilcileri aracılığı ile eğitim, hizmet, özlük hakları ve araştırma konularındaki geri bildirimlerini güncel olarak dekanlık, başhekimlikler ve rektörlükle paylaşmakta; Araştırma Görevlileri Meclisi çatısı altında kurulan çeşitli komisyonlar araştırma görevlileri arasındaki işbirliğini arttırmaktadır.

Meclisimiz bilimsel ve sosyal birçok konuda özgürce fikirlerini paylaşabilen temsilci üyelerden meydana gelmekte ve mezuniyet sonrası uzmanlık eğitiminin niteliğinin daha ileriye taşınması için kararlılıkla çalışmaya devam etmektedir.

 

Araştırma Görevlileri Meclisi Temsil Kurulu

Araş.Gör.Dr.Duygu Aydın  - Meclis Başkanı

Araş.Gör.Dr.Çağla Kılıç –  Dahili Tıp Bilimleri Temsilcisi

Araş.Gör.Dr.Nazlı Melis Coşkun Yücel – Cerrahi Tıp Bilimleri Temsilcisi

Araş.Gör.Dr.İbrahim Demir – Temel Tıp Bilimleri Temsilcisi